Materiály

info_materialy

 

 

ZODPOVĚDNOST.

TRADICE.

KVALITA.

PODPORA ČESKÝCH FIREM.

To jsou naše hlavní body při výběru materiálu.

 

Kvalitní materiál je základ, na kterém stavíme. Středobodem naší filozofie je krása přírodního materiálu přetvořená do nových podob. Vybíráme vždy takové, jež vydrží během času, ba dokonce věkem krásní. Nedílnou součástí je však následná péče o tyto materiály. 

 

 

Dřevo

 

Milujeme dřevo! A dali jsme si za cíl, abychom tuto lásku předali i vám. Zamilovali jsme si jeho různorodost a mnoho dalších skvělých vlastností, proto si u nás můžete vybrat to své. 

 

Preferujete lokální dřeviny? Je tu pro vás buk, jasan, slivoň nebo akát.

 

 

material_drevo_akat    material_drevo_buk    material_drevo_jasan    material_drevo_slivon

 

Máte rádi exotiku? Užijte si ořešák černý, jabloň indickou, zebrano nebo eukalyptus

 

material_drevo_oresak   material_drevo_jablon   material_drevo_zebrano   material_drevo_eukalyptus

Původ dřeva je pro nás samozřejmě také důležitý. Protože sdílíme dílnu s dílnou truhlářskou, pro výrobu z masivního dřeva využíváme speciální kousíčky, které si náš pan táta truhlář po léta odkládal. Tyto jedinečné kousky zdobí přezky na opasky

Dýhy, což jsou tenoučké vrstvy dřeva, nakupujeme od místních dýháren a českých dodavatelů. Část dýh jsme dostali darem od našich blízkých a podporovatelů, kteří pro ně nenašli využití. Děkujeme, že dáváte dřevu nový život. 

 

 

Kůže

 

Úžasný přírodní materiál, jež plní svou roli v lidském odívání odnepaměti. Při správné péči ji můžete obdivovat po celý život. Pro naše výrobky vybíráme z nejkvalitnějších italských lícových usní. A co že lícová useň znamená? Jedná se o vrchní vrstvu kůže, kde je viditelná její typická struktura. Jistě jste narazili na kůži, která tuto strukturu postrádala. S velkou pravděpodobností se jednalo o tzv. useň štípenku. Štípenka vzniká uříznutím vrchní části kůže (lícové). Je méně pevná, tudíž méně kvalitní. Proto s tímto materiálem nepracujeme.

 

kuze_cerna_text   kuze_hneda_text   kuze_rezava_text   kuze_seda_text

 

Látka

 

U látek si dáváme záležet, aby bylo složení 100% přírodní. Nadchly nás bavlněné látky od českých výrobců. Aby vás naše produkty bavily jako nás, nabídku v této kategorii neustále obměňujeme. Motýlků a kapesníčků v aktuální látce je vždy vytvořena pouze omezená série. Každá dřevina má svou dvojici látek na výběr. Chyťte si svého motýlka, dokud neuletí jinam :) 

 

latka_baroque_text   latka_polka-dot_text   latka_mustard_text   latka_sunshine_text

 

Modrotisk

 

Fascinující tradiční technologie barvení látky. Ručně tištěné motivy, nádherná modř. Novou kolekci Indigo jsme zasvětili modrotisku ze Strážnice, který udržuje rodina Jochova po mnoho generací. Více informací o této neuvěřitelné látce na blogu.

 

latka_modrotisk_puntik_text   latka_modrotisk_kvetena_text   latka_modrotisk_rybicky_text   latka_modrotisk_temna-noc_text   latka_modrotisk_kvíteček_text

Děkujeme, že Vám není lhostejný materiál, z kterého vyrábíme naše produkty