Nejčastější otázky

info_nejcastejsi-dotazy

 

Aby byl pro vás nákup co nejpříjemnější, přichystali jsme pro vás seznam nejčastějších otázek a odpovědí:

 


 

Odkud pochází všechny výrobky na eshopu?

Jsme autoři všech předmětů, které na eshopu JAATY najdete. O výrobu se staráme my nebo ji přenecháváme lokálním mistrům v oboru.

Vše dřevěné, prošlo našimi rukami a vzniká v dílně v Novém Hrozenkově v Beskydech. Vše šité se pro vás připravuje ve Velkých Karlovicích. Něco málo o nás a našich hodnotách v článku. 

 


 

Za jak dlouho produkt dostanu?

Snažíme se, aby se produkt ke svému majiteli dostal co nejdříve a dobu dodání postupně zkracujeme. Část produktů máme skladem, avšak většinu stále vyrábíme novému majiteli ve chvíli, kdy dorazí objednávka. A to hlavně, abychom nevytvářeli zbytečné předměty, které leží ladem. Nespoléháme na kvantitu, ale na kvalitu. Doba dodání se pohybuje od dvou dní, většinou týden, maximálně dva od zaplacení.

 


 

Jak změřit rozměr opasku?

Abychom mohli vyrobit perfektně padnoucí opasek na míru, potřebujeme znát obvod pasu. Ale protože se v případě opasku často jedná o dárek, sepsali jsme vám v článku pár tipů, jak na správnou velikost přijít.

 


 

Můžu vidět vaše výrobky naživo?

Ano! Navázali jsme spolupráci s designshopy, concept story a prodejními galeriemi, které vám s láskou a péčí zprostředkovávají možnost vidět a pořídit si jedinečné kousky od českých tvůrců a designérů. A kde? Seznam najdete ZDE

Jednou za čas za vámi vyrážíme osobně a to na design markety, výstavy, přednášky. Kam se chystáme příště? Aktuality můžete sledovat na našem Instagramu nebo Facebooku.

 


 

Nezlomí se dřevěný motýlek, když je tak tenký?

Náš dřevěný motýlek jsme vyvíjeli tak, aby byl neobyčejný, avšak elegantní. Hezký, ale hlavně praktický. Jemný, ale pevný. Díky lepení tenkých vrstev dřeva jsme docílili efektu vlnky a lepších vlastností, než je dřevo z jednoho kusu. Takže odpovědí je ne, nezlomí se. Maximálně pruží a běžné zacházení jej ani z daleka neohrozí. 

 


 

Můžu prát normálně v pračce kapesníček do klopy?

Kapesníčky jsou určeny jako módní doplněk a praní nedoporučujeme kvůli dřevěné části, kterou není vhodné vystavovat vodě. 

 


 

Jak se o naše produkty starat?

Děkujeme za váš zájem! Co nejdelší životnost našich výrobků je pro nás to nejdůležitější. Na životnost má vliv jak se o danou věc staráme, jak o ni pečujeme a jak ji používáme. U přírodních materiálů to platí dvojnásob. Jak o dřevo pečovat, najdete v článku na blogu. Vždy záleží, jakou povrchovou úpravou je dřevo ošetřeno

 


 

Odkud pochází materiály, které používáte k výrobě?

Liší se to produkt od produktu. Hlavním cílem je pro nás používat materiály přírodní, kvalitní a co nejlokálnější. U všeho to samozřejmě možné není. Masivní dřeva u přezek vznikají z unikátních kousíčků, které si po léta schováváme. Některé nám nosí lidé z okolí, abychom jim vdechli život.

Látky z kolekce Indigo máme přímo z rodinné modrotiskové dílny ze Strážnice, s kterou je radost spolupracovat. Ostatní materiály a komponenty kupujeme od běžných českých dodavatelů. Více o materiálech a jejich původu si můžete přečíst v článku.

 


 

Co je to gravírování?

Aby váš předmět byl opravdu osobní, je možné na některé z nich vypálit vzkaz, citát, věnování, iniciály, datum... Vždy záleží na prostoru. Může to být datum svatby ze zadní strany motýlku, iniciály na manžetové knoflíčky, přezku na opasek nebo speciální fotoalbum. Více informací o úpravě na míru si přečtete v článku, přímo u produktů nebo nám napište.

 


 

Vyrábíte i dětské dřevěné motýlky?

Ano! Často si přejete mít sladěné motýlky otec a syn. Pro velkého a malého gentlemana. Proto motýlka vyrábíme vždy na míru. Stačí si objednat dva motýlky a k jednomu připsat žádost o dětskou velikost a my vám jej vyrobíme. Rozměr dětského motýlku je 10×4 cm. Cena se neliší od "dospělé varianty". 

 


 

Vyrábíte dámské dřevné motýlky?

V tuto chvíli žádné takové na e-shopu nemáme, ale chystáme nabídku pro ženy rozšiřovat a zdokonalovat. Sledujte novinky na našich sociálních sítích nebo v kategorii pro ženy.

 


 

Věnujete se i firemním zakázkám?

Ano! Naší specializací jsou přírodní (vánoční) firemní dárky na míru. Naši klienti jsou lokální firmy (Nobilis tilia, mmcite) i ti největší (google). Vytváříme vlastní nápady nebo realizujeme vaše návrhy. Hledáte funkční dárky s důrazem na životní prostředí, které neskončí v šuplíku? Napište nám!

 


 

Máte nezodpovězenou otázku?

Napište nám přímo.