Dobrodružství čeká

Někdo své myšlenky věnuje blogu, jiný zase bloku. Právě se díváte na cestovatelský deník pro dobrodruhy všeho druhu. Bytelný avšak "kapesní" blok pro zápis dobrodružných výprav, vzpomínek, snů a všeho dobrodružství, které se odehrává v nás (a kolem nás).

Barva
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Na zakázku vyrobíme
890 Kč
Kategorie: Zápisník WOODBOOK
Záruka: 2 roky
Barva: Hnědá, Béžová, Modrá, Zelená
Materiál: Buková překližka, Topolová překližka
Rozměry: 16,7×14,5×2,8 cm
Povrchová úprava: Napuštěno pigmentem, Bezbarvý lak
Formát: 14×14 cm
Gramáž papíru: 130 g
Počet listů: 100 listů, 200 stran
Dřevěný cestovatelský zápisník WOODBOOK Dobrodružství čeká s recyklovaným papírem | JAA∞TY
Více variant Limitovaná edice

Inspiruje vás poezie? Nás ano! Ke vzniku cestovatelského dřevěného deníku nám dala vnuknutí báseň, kterou snad všichni znají z dětství. Tehdy jsme jen opakovali slova, dnes nám slova dávají opravdový význam. O domovu, naší krajině a příbězích, které se v lesích odehrávají, když jdou lidé spát.

 

Znám křišťálovou studánku
kde nejhlubší je les, 
tam roste tmavé kapradí 
a vůkol rudý vřes. 

Tam ptáci, laně chodí pít 
pod javorový kmen, 
ti ptáci za dne bílého, 
ty laně v noci jen. 

Když usnou lesy hluboké 
a kolem ticho jest, 
a nebesa i studánka 
jsou plny zlatých hvězd. 

Josef Václav Sládek

 

Co dřevěný zápisník obsahuje?

  • Desky nalakované zátěžovým lakem, aby vydržely každodenní používání.
  • Tvrdé bukové dřevo s krásnou kresbou a narůžovělou barvou.
  • Kvalitní vícegramážový recyklovaný papír, který nepropíšete.
  • Praktickou gumičku, která všechno drží pěkně pohromadě.
  • Velké množství papíru pro co nejdelší životnost, cca 200 stran, 100 listů.
  • Barevné papíry na začátku a na konci jako předsádky.
  • Kvalitní nerezové kroužky německé výroby.
  • Funkční velikost tak akorát do tašky/kabelky, aby byl blok vždy po ruce.
  • Unikátní design v limitovaných edicích.
  • Autorské ilustrace na deskách.

 

Materiál a povrchová úprava

Na zápisníky WOOD BOOK používáme bukovou překližku. Proč ji a ne surové dřevo? Překližka se skládá ze více tenoučkých vrstev dřeva, které jsou k sobě slepené na kolmo. To znamená, že na výrobu stačí využít malé množství dřeva, které má ještě lepší vlastnosti, než dřevo surové. To by se v surovém stavu při tak tenké šíři brzy polámalo. Díky využitelnosti materiálu nevzniká téměř žádný odpad.

Desky bloků ručně brousíme, natíráme bezbarvým zátěžovým lakem a opět brousíme, až je povrch odolný a jemný. Jedná se o dlouhý proces, ale na konci vzniknou desky, které jsou krásné a ne tolik náchylné vůči svému prostředí, jak to tak bývá u přírodních materiálů.

 

Óda na papír

Kromě dřeva si samozřejmě dáváme záležet i na papíru. I když jako designéři často pracujeme na počítači nebo posléze se dřevem, papír je stále materiál na kterém jsme vyrostli a který patří k našim životům. Nesmí chybět u kreslení návrhů, ilustrací, psaní myšlenek a nápadů. Proto víme, co od něj čekat a vyžadovat. Vybrali jsme pro vás papír s vyšší gramáží. To znamená, že jej jen tak nepropíšete. Na vodovky to není, ale pero a fixky zvládne s přehledem. Má teplý odstín avorio (slonová kost). Teplé odstíny jsou pro čtení příjemnější a mají hezký starý nádech. Nejen na pohled, ale také na dotek je papír úžasný, jemně strukturovaný. A protože jsme se rozhodli pro částečně recyklovaný papír, jsou v něm viditelná jemná vlákna, která papíru dodávají na jedinečnosti. Našim zápisníkům jsme dodali cca 100 listů, 200 stran. Maximum, které kroužky dovolí. Aby Váš offline "paměťový disk" měl co největší kapacitu a byl co nejvíce ekologický a ekonomický. 

Navíc každý blok obsahuje barevné předsádky z tvrdého papíru (vždy ze předu a vzadu). Světlá varianta má tmavě zelený papír, tmavá varianta tmavě modrý

 

Důležité informace na konec

Každý kus, který vyjde z naší dílny, je originál. Díky ruční výrobě a dřevu, jehož textura a barva je vždy jedinečná. Proto jsou fotografie pouze ilustrační. K přírodním materiálům je třeba přistupovat šetrně i skrze používání. Není vhodné naše produkty vystavovat vodě a vlhkému prostředí.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 2.5.2020
Naprosto překrásné provedeni,jsem uchvacena :) krásný papír,rozkosny formát

JAATYzlaté tlustší2

 

Mladé kreativní studio JAA∞TY ze samého srdce Beskyd přináší propojení tradice, designu, přírodních materiálů a ilustrace. Využívá to nejlepší z moderní technologie a precizního ručního zpracování. Kvalitně, udržitelně s úctou k přírodě.

prirodni-materialy_bannerrucni-prace_bannersolarni-energie_bannervyroba-v-cr_banner