Motýlek Juglans Nigra Indigo

Unikátní dřevěný motýlek s hlubokým příběhem. O rodinách, které udržují tradici po generace a probouzení starého řemesla známého tisíce let. Krása, která přetrvává.

 

Chcete být součástí příběhu strážnického modrotisku? Můžete s naší novou kolekcí doplňků INDIGO. Vyberte si ze dvou motivů. Čistě indigová temná noc nebo jemný kvíteček?

Gravírování na míru
Indigo
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Skladem (5 ks) Na zakázku vyrobíme Na zakázku vyrobíme (5 ks) Na zakázku vyrobíme (3 ks) Zvolte variantu
970 Kč 970 Kč 1 270 Kč 1 270 Kč od 970 Kč
Kategorie: Dřevěný motýlek
Záruka: 2 roky
Barva: Hnědá, Modrá
Materiál: Dřevo, Bavlna
Dřevina: Ořešák černý
Rozměry: 12×4,7 cm
Povrchová úprava: Směs přírodních olejů, Modrotisk

Tradice a národní dědictví

Modrotisk jsme si zamilovali. Čím je tak výjimečný? Svou historií, náročnou technologií, ruční výrobou, která se v nezměněné formě dochovala dodnes. A silnými rodinnými příběhy. Nebudete tomu věřit, ale jedná se o ruční tisk z matrice, které jsou staré stovky let. I přes nástup komunistického režimu, kdy mnoho rodinných dílen skončilo, strážnická dílna se zachovala a po revoluci byla navrácena původním majitelům. Ti již v páté generaci v tradici pokračují a uchovávají tak naše národní dědictví živé. Mají náš obdiv a úctu. 

 


Nová kolekce INDIGO je návrat ke kořenům starých tradic. Číst ve vzorech starodávných matric je jak číst ve vizuální historii našich předků. Kouzelná, záhadná a plná překvapení.


 

Starodávná technologie v novém spojení

Aby náročná tradice neupadla v zapomnění, je třeba jí dávat nový rozměr, nový pohled a vrátit ji nazpět do našich životů. Kolekce dřevěných módních doplňků INDIGO je naší snahou zprostředkovat Vám nadčasový modrotisk a hlubokou indigovou modř v novém moderním spojení. Národní hrdost v té nejčistší podobě. Ukažte, že jste gentleman s názorem. S respektem k tradici, řemeslu a našim předkům.

 


Ořešák černý patří mezi zákazníky k nejoblíbenějším dřevinám. Proto pokud vybíráte dárek a nejste si jistí, ořešák je trefa do černého. My si jej zamilovali pro jeho elegantní univerzální vzhled.


 

Povrchová úprava a údržba

Tak, jak si dáváme záležet na původu a bezpečnosti materiálů, stejně tak důležitá je povrchová úprava dřeva. Používáme kvalitní olej s certifikací pro styk s dětmi a potravinami. Neobsahuje žádné organické těkavé látky a je šetrný k životnímu prostředí. Olej má skvělou vlastnost, že dřevo nejen chrání, ale dá vyniknout přirozené barvě dřeva. Jestliže se Vám bude časem zdát, že dřevo ztrácí na sytosti (což je přirozený proces), stačí si na jemný hadřík kápnout rostlinný olej, motýlek přetřít a je jako nový. Snažte se vyhnout látce ve středu.

 

Důležité informace

Každý kus, který vyjde z naší dílny, je originál. Díky ruční výrobě a dřevu, jehož textura a barva je vždy jedinečná. Proto jsou fotografie pouze ilustrační. K přírodním materiálům je třeba přistupovat šetrně i skrze používání. Není vhodné naše produkty vystavovat vodě a vlhkému prostředí.  

 

I modrotiskové matrice jsou vyráběny ručně a nanášeny ručně. Drobné nedokonalosti jsou naopak důkazem pravosti materiálu, který bohužel běžně bývá "napodobován" strojovou výrobou.

 

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
K Avatar autora | 26.3.2021
Neuvěřitelná ochota a rychlost dodání. V pondělí objednáno, ve čtvrtek byl motýlek i s páskem pod střechou na sobotní svatbu. Pokud bude příležitost, určitě objednám znovu, ale minimálně o vás budu všem říkat!
5
J Avatar autora | 25.11.2020
Skvělá práce, krásně zabalený. Trošku tmavší, než jsme očekávali.

JAATYzlaté tlustší2

 

Mladé kreativní studio JAA∞TY ze samého srdce Beskyd přináší propojení tradice, designu, přírodních materiálů a ilustrace. Využívá to nejlepší z moderní technologie a precizního ručního zpracování. Kvalitně, udržitelně s úctou k přírodě.

prirodni-materialy_bannerrucni-prace_bannersolarni-energie_bannervyroba-v-cr_banner