Vodavoděnka, kniha o (ne)obyčejné vodě

Když se díváte na obraz, často vyvstanou myšlenky: Co tím chtěl autor říci?" A historici, uměnovědci vedou dlouhé debaty (i několik století) o tom, jestli modrá symbolizuje v obraze duchovno nebo jí měl zrovna autor moc. U knih je to mnohem jednodušší. Kniha Vodavoděnka, jak název napovídá, je kniha o vodě a než se dostane do vašich rukou, já jako autorka vám k ní ráda pár slov napíšu

 

 jaaty_vodavodenka_ig

 

 

Tohle není obyčejná kniha o vodě

 

Nečekejte encyklopedii plnou údajů. Přece jen je kniha určená primárně pro děti od 8 let. Ale jistojistě obohatí a pobaví i dospělé. Kniha je totiž něco jako kvalitní film. Můžete jí listovat vícekrát za život a vždy vám poodhalí novou vrstvu, kterou jste v minulosti neviděli. Jen se začtěte do Malého prince a pochopíte, o čem mluvím.

 

Co je tedy na knize výjimečné a čeho si všímat?

 

 mracouni mockup kytky

 Přání s mračounem z dvoustrany o mracích

 

 

1. Materiál - Pro milovníky krásných knih

 

Kdo sleduje JAATY delší čas, jistě víte, že materiál je alfa omega každého našeho předmětu. Je jeho duší. Stejně tak u knihy Vodavoděnka. Jakmile ji držíte v ruce, poznáte rozdíl. Už na přebalu se dotknete příjemné struktury připomínající hladinu vody. Uvnitř najdete jemňoučký Munken, kterým je radost listovat. A ty krásné plné barvy! Navíc se kniha vyrábí v České republice. V nakladatelství Euromedia si dali opravdu záležet.

 

jaaty_vodavodenka_nebud-plejtvak

 

 

2. Obsah - Poetický vodní koloběh

 

Co má společného VODAVODĚNKA a báseň Jiřího Žáčka Voda, voděnka? V průběhu tvorby a hledání informací o vodě, jsem narazila na tuto krásnou báseň. Čím déle jsem na knize pracovala, tím více vplouvala báseň do knihy, až se stala její součástí. S každou novou kapitolou se noříte do hlubin informací. Verše z básně symbolizují vodní kapitoly.

 

 

Plyne kolem jako čas,
s deštěm se k nám vrátí zas,
věrná voda, voděnka.

 

 

 

3. Ilustrace - Veselé obrázky s názorem

 

V knize najdete jednu neobvyklost: ilustrace spolu a s vámi komunikují. Jednoduše říkají, co si myslí.

 

Chtěla jsem knihu propojit s vodou se vším všudy. Proto jsem jako techniku ilustrací vybrala kvašovou malbu (vodou ředěnou). I když jsou některé části dotvořeny digitálně, malba na papír s sebou nese úplně jiný proces a atmosféru. Reálně se pod vašimi prsty objevují nové bytosti. Tak proč by nemohly mít vlastní názor, že? :) Texty jsem si pro zábavu na papír připisovala a nakonec se staly součástí knihy. 

 

 

vodavodenka_9

 

Sdělení knihy je jasné: "Nebuď plýtvák."

 

4. Čeština je hra

 

Cítíte se v našem rodném jazyce jako ryba ve vodě nebo v tom občas plavete? Čeština je kouzelně barvitá a legrační mluva. Přesvědčte se!

vodavodenka_8 

 

A co tím chtěl/a autor/ka říci?

 

Že je voda krásná, magická, poetická, silná, neuvěřitelná, nebezpečná, zábavná a mnohem víc. Protože voda je život ♥ . Od všeobecných zajímavostí o vodě, „proč led plave po vodě" nebo „kde jsou ryby v zimě" až po praktické tipy, jak můžeme pitnou vodou šetřit. Abychom pochopili výjimečnost a důležitost vody na planetě a v našich životech. Více o knize najdete například v rozhovoru tu.

 

 

vodavodenka-jak-setrit-vodou 

Jak vodou šetřit? Tipů v knize je spousta. Od těch známých až po ty méně obvyklé...

 

Plakáty, záložky a věnování

 

Na eshopu JAATY si pořídíte knihu přímo od autorky. Když si budete přát, ráda vám připíšu podpis s věnováním. Ilustrace si nemusíte užít jen v knize. Z těch nejmilejších jsem vyrobila plakáty, přání nebo záložky.

Všechny předměty s vodními motivy najdete na jednom místě v kategorii VODAVODĚNKA.

 

Přeji, ať si čas s Voděnkou užijete minimálně stejně jako já při jejím vzniku. Protože voda není žádná nuda.

 

Ahoy!

 

mockup_hrasek_svetly

Plakát s motivem hrášku Nerušit, rostu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení