LOONO prevence s JAATY: #prsakoule na vánoční stromeček

Tento článek je o naději, zdraví, lásce i samolásce. Jak udělat málo a přitom mnoho. Jak podpořit dobrou věc a zároveň si to doma udělat veselejší.

 

Všichni jsme si za poslední zvláštní pandemické roky uvědomili, že není nic důležitějšího než zdraví. A že stačí velice málo a naše zdánlivá "nesmrtelnost" se rozplyne ta tam. Do svých životů jsme zavedli nové každodenní rituály, jak se chránit, ale možná jsme trochu pozapomněli, že hrozba může přijít zvenčí, ale i zevnitř. A protože bývají právě Vánoce čas, kdy máme trochu více času na sebe a své blízké, spojili jsme se s Loono, kde se prevencí mnoha fyzických i psychických obtíží zabývají a vytvořili speciální vánoční dekorace, jejíž koupí organizaci společně podpoříme. Udělejme si Vánoce opravdu veselé.

 

 JAATY_loono_prsakoule_vanocni-ozdoby

 Tak trochu jiné vánoční ozdoby plné lásky a poselství zdraví s Loono

 

Pravé vánoční koule

 

Loono vzdělává veřejnost o prevenci nemocí už sedm let. Za tu dobu vyškolilo 110 000 lidí a zachránilo 56 životů! Jejich nejvýraznější kampaň se jmenuje #prsakoule a zabývá se správným pravidelným samovyšetřením prsů a varlat kvůli možným onkologickým onemocněním. "Málokdo totiž ví, že by si na ně měl 1x měsíčně sáhnout správně a odhalit tak případnou rakovinu včas." Jak se dozvíte v manuálu prevence #prsakoule. Doktoři a medici z Loono navštěvují školy, firmy i festivaly a učí, jak se lépe poznat a vyhledat pomoc včas.

 

 

Loono_Autor_MartinFaltejsek_jaaty

Autor: Martin Faltejsek Loono

 

 

My jsme si přáli tyto Vánoce vytvořit něco speciálního. Loono nám bylo inspirací pro vznik netradiční veselé Vánoční kolekce Láska. Můžete si tak na stromeček pověsit tak trochu jiné vánoční koule :) . Z každé prodané sady zde na eshopu pošleme organizaci 100 Kč. V sadě kromě zlatých dřevěných ozdob naleznete praktický manuál #prsakoule, kde se dozvíte, jak se pravidelně kontrolovat

 

JAATY_vanocni-kolekce-laska_loono

Zářivá Vánoční kolekce Láska

 

Zbavme se tabu

 

Všichni to známe každý den. Takové ty malé rituály, které dohromady udělají moc. Čistíme si zuby, aby nám zůstaly na svém místě co nejdéle. Občas si zacvičíme, protáhneme se, aby nám tělo sloužilo, jak má. Stejně tak bychom se neměli bát a "sahat si na ně každý měsíc", abychom předešli budoucím nesnázím. Tohle téma by nemělo být tabu. Do čím většího povědomí se dostane, tím lépe pro nás a naše blízké. A protože jsou Vánoce o rodině a setkáních, třeba právě ozdoby budou tím nenápadným startérem tohoto tématu. Přece jen o ochraně zdraví se mluví poslední dobou víc než dost. Tak proč téma neposunout zase trošku dál nebo níž.

 

Jak si vyšetřit prsa nebo varlata? Názorná videa vám ukážou, jak na to: